Zatočte se špatnou náladou

I když jí někteří lidé zažívají každý rok, nejedná se vlastně o depresi v pravém slova smyslu a téhle spíše špatné jarní náladě bez zjevné vnější příčiny se lze vcelku účinně bránit.

A snad nic není proti špatné náladě efektivnější, než představa příjemných chvil, které vás čekají v blízké budoucnosti. První tip, jak zatočit se špatnou náladou tedy zní: pusťte se do plánování dovolené. Ať už doma nebo v zahraničí, vždy je co objevovat. Na výlety se můžete vybavit v kategorii Camping a turistika.

„Ve zdravém těle, zdravý duch“, další tip zní: sportujte. Svalovou zátěží totiž do těla vyplavíte endorfiny, známé také pod názvem hormony štěstí. Pravidelným sportováním navíc budete ve skvělé kondici a je známá věc, že kdo je fit, toho jen tak něco nerozhodí. Navštivte kategorii Fitness ještě dnes.

Máte rádi ježdění na kole? Tak spojte obojí dohromady. Chybí-li vám nějaká cyklovýbava, naleznete jí v kategorii Cyklistika.

Pokud máte vlastní zahrádku, jste v boji proti špatné náladě v opravdu velké výhodě, každý zahrádkář jistě potvrdí, jak blahodárné působí „rýpání v zemi“ na psychickou pohodu člověka. Máme to v sobě asi zakódované po předcích, kteří opustili neefektivní sběr a začali obdělávat půdu. Nářadí a další vybavení na vaší zahradu pořídíte v kategorii Zahrada.

A mnohdy stačí opravdu velmi málo, třeba si udělat radost nějakou maličkostí a nebo udělat radost někomu ze svých blízkých, můžete vyrobit, nebo pořídit pěknou dekoraci do bytu, sejít se s přáteli, přebrat šatník, prohrabat se dávno zapomenutými věcmi na půdě (kdo ví, jaké poklady tam můžete objevit) prostě nezahálet a užívat si každé volné chvilky.